SYSTEM HODOWLI TRZODY

TUCZ TRZODY CHLEWNEJ

HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1

Współczesna hodowla prosiąt i tuczników wymaga systemu kontroli i zarządzania, który pozwala w łatwy i bezpieczny sposób utrzymać stałe warunki hodowlane oraz pozwala na zaoszczędzenie energii, która konieczna jest do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach hodowlanych. Oferowane przez nas rozwiązanie pozwala na zdalne zadawanie temperatury wiodącej w pojedynczych pomieszczeniach hodowlanych jak i grupowe zadawanie temperatury oraz trybu pracy centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej.


KLIMATYZACJA I WENTYLACJA

Nowatorskie rozwiązanie pozwala na wykrywanie awarii urządzeń oraz utraty komunikacji z modułami komunikacyjnymi poszczególnych urządzeń. System za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych alarmuje operatora o konieczności usunięcia źródła alarmu ewentualnie zapoznania się z alarmem/ informacją i podjęcie działań. Jeśli alarm pojawiający się w systemie nie zagraża w sposób bezpośredni zwierzętom hodowlanym a jedynie wpływa na ograniczenie wydajności systemu klimatyzacji i wentylacji jest wyświetlany z mniejszym priorytetem. System alarmowy wyposażony jest w grupowanie, filtrowanie, potwierdzanie, komentowanie i wyłączanie alarmów.

CECHY HITECH-KLIMAKOMPUTER

HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 charakteryzuje się intuicyjną i prostą obsługą stworzoną z myślą o Użytkowniku.
HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 ma wbudowany duży wyświetlacz (112×62 mm) o wysokiej rozdzielczości.
Urządzenie posiada szczelną i solidną obudowę, która ułatwia sprawne podłączenie okablowania.
Klawiatura operatorska jest wyjątkowo przyjazna w obsłudze. Dodatkowo klawiatura jest odporna na niesprzyjające warunki środowiskowe.
Urządzenie działa w oparciu o nowoczesne oprogramowanie w pełni dostosowane do potrzeb Klienta.
HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 skonstruowany został ze sprawdzonych i niezawodnych elementów składowych używanych między innymi w ochronie przeciwpożarowej.
Istnieje możliwość obsługi HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 z poziomu PC, który odpowiedzialny jest za synchronizację więcej niż dwóch pomieszczeń hodowlanych, podgląd temperatur w pomieszczeniach oraz alarmów wszystkich pomieszczeń umieszczony jest na jednym zbiorczym ekranie.
Możliwość obsługi z poziomu urządzeń mobilnych (Smartphone, Tablet, iPhone, iPad) bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.
Dostęp do systemu z poziomu większości przeglądarek internetowych.

HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 dedykowany jest do sterowania jednym lub dwoma pomieszczeniami hodowlanymi.
Opcjonalnie jest dostępna możliwość sterowania jednym lub wieloma kominami dedykowanymi do pomieszczenia.
W zależności od potrzeb Klienta istnieje możliwość rozbudowania urządzenia sterującego o funkcję Nocna redukcja temperatury, Krzywa temperatur, które zapewnią wyższy komfort zwierzętom hodowlanym oraz obniżą koszty prowadzenia hodowli.
Dodatkowo HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 posiada nowoczesny bardzo oszczędny regulator prędkości obrotów wentylatorowa.
Urządzenie gwarantuje ciągły monitoring warunków hodowlanych.
Istotnym elementem urządzenia jest fakt, że posiada ono system zawiadamiania o wystąpieniu niesprzyjających warunków w pomieszczeniach, awariach urządzeń.
Opierając się na długoletniej współpracy z hodowcami i rolnikami zaprojektowaliśmy HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 dostosowany jest w pełni do potrzeb naszych Klientów.
HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 precyzyjnie wystosowuje temperaturę w chlewni na zadanym poziomie. Dzięki przyjaznemu interfejsowi można szybko, z dużą dokładnością ustawić parametry na zadanym poziomie.
HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 posiada również Kontrolę Dostępu, która zapewnia ograniczony dostęp do funkcji osobom niepowołanym lub niewykfalifikowanym. Tylko upoważnieni Użytkownicy mają dostęp do zmiany ustawień.


ZALETY

Symbole i grafiki, które występują w oprogramowaniu centralnego systemu zarządzania jak i pojedynczej jednostki sterującej – HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 są zrozumiałe, przejrzyste i proste.
Istnieje możliwość śledzenia statystyk temperatur oraz innych wybranych parametrów w wybranym zakresie czasowym (rok, tydzień, miesiąc, ostatnie godziny). Wszystkie dane są logowane i zapisywane na dysku. W każdej chwili Użytkownik może się odwołać do danych historycznych w celu wykonania analizy bądź prześledzenia wahań i zmian warunków występujących w pomieszczeniach hodowlanych.
Wszystkie alarmy, które występują w systemie są protokołowane i szczegółowo opisane.
Istnieje możliwość uzyskania zdalnego połączenia do komputera centralnego sterującego Klimatyzacją, znajdującego się w chlewni i zdalnej modyfikacji parametrów, identyfikacji alarmów, rozpoznania przyczyny występującego alarmu i rozpoczęcie działań mających na celu rozwiązanie sytuacji wyjątkowej.


PARAMETRY TECHNICZNE

napięcie zasilania: 230VAC 50Hz
wyświetlacz graficzny: 112 x 62 mm
wejścia sterujące: 15 (12 x digital, 3 x 0…10V 4mA)
wyjścia sterujące: 12 (8 x 5A, 4 x 0…10V)
temperatura pracy: -20...+70 C
temperatura przechowywania: -30...+80 C
łącze komunikacyjne: BACNet/ RS-485 – Modbus
wymiary: 404 x 160 x 112 mm
stopień ochrony: IP65ROZBUDOWANE FUNKCJONALNOŚCI

Z uwagi na zastosowanie w pełni programowanych sterowników w urządzeniu HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 istnieje możliwość rozbudowania funkcjonalności urządzenia. Oprócz sterowania Klimatyzacją i Wentylacją w pomieszczeniach hodowlanych HITECH-KLIMAKOMPUTER ELP-1 obsługuje również sterowanie czyszczeniem, kontrolę warunków przy centralnym wywiewie, dezynfekcji pożywienia, aplikację substancji medycznych. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom Klienta!


NIE ZNALAZŁEŚ NA STRONIE INTERESUJĄCYCH CIĘ INFORMACJI LUB MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE NASZEJ AUTOMATYKI? ZADZWOŃ DO NAS !

+48 602 674 111


Copyright © 2019 EL-Piast Sp. z o.o. ǀ Kontakt